Apdraudētās dabas poēzija

  • Kopš 2009.gada es piedalos projektā "Apdraudētās dabas poēzija", kas norit Igaunijā, Ukraiņu kultūras centrā, Tallinā. Projekta ietvaros veidoju ikonu galeriju "Svētie un dzīvā daba".
  • Projektā, 10 gadu laikā, esmu uzgleznojusi 47 ikonas.
  • Projekta galvenā tēma ir cilvēka un dzīvās dabas mijiedarbība. Tas ir kā atgādinājums cilvēkiem, ka šī planēta nav tikai mūsu dzīves telpa. Tās ir mājas arī visai dzīvajai dabai - augiem, dzīvniekiem. Cilvēkam ir jābūt atbildīgam un gādīgam saimniekam, kā to mums ir vēlējis Dievs.
  • Ikonas ir stāsti ir stāsti par svētajiem - tēviem un sievām, kuros dzīvā daba ir saskatījusi pirmatnējo Ādamu - cilvēku, kuru Dievs ir nolicis valdīt pār visu dzīvo radību, kā labam saimniekam. Jautājums - vai tas tā ir?                  
  • Piedalīšanās šajā projektā ir ļoti radošs darbs, jo ir jāizveido kompozīcijas ar zināmām tēmām ikonogrāfijā, kā arī pilnīgi jaunas tēmas, kur gandrīz nav nekādu attēlu vai citu ilustratīvu materiālu.
  • Ļoti interesants darbs bija pie Brazīlijas apustuļa Žoze de Anšietas ikonogrāfijas. Par šo svēto pārsvarā bija tikai informatīvi materiāli. Lasot biogrāfiju, meklējot pieejamās ilustrācijas (pārsvarā tikai pieminekļi), veidoju sižetu, kur ietvēru nozīmīgākās apustuļa dzīves ainas. Darbā ietvēru leģendu par jaguāru un putniņu Ben-te-vi. Šie divi momenti ir ietverti aprakstā par svētā vīra dzīvi, kā nozīmīgi un raksturojoši. Vajadzēja izstrādāt arī paša apustuļa tēlu. Bet galvenais uzdevums bija izstrādāt šo tēmu ikonogrāfiskā stilā. 
  • Mana pirmā ikona, šajā projektā, Tallinā, uzgleznota 2009.gadā - Latvijas Brīnumdarītāja ikona, Jakobšstates Dievmātes ikona ar Latvijas Sarkanās grāmatas dzīvniekiem un augiem.
  • Lai apskatītu kapellas iesvētīšanu, spiediet šeit:
Consecration of the chapel of the Virgin Mary - patron saint of Maryamaa (Land of Estonia). December 3, 2020 Apostolic Administrator of the Catholic Church in Estonia Bishop Philip Jordan and parochial priest of Melbourne Roman Kikh sanctified the chapel.

Piedāvāju Jums, apskatīt visas projekta ikonas!

0
 .